Családterápia

  • Családterápiánk érzelmi fókuszú megközelítéstű. Ezzel  az érzelmi fókuszú megközelítéssel a családi rendszer referencia-személyeinek kölcsönhatásaként vizsgáljuk. Ez nem jelenti azt, hogy minden családi szereplőinek részt kell vennie a terápiában! Szakmai érdeklődésünk homlokterében sokkal inkább azok, a család életét meghatározó hatások állnak, melyeknek hordozói, megszemélyesítői a családi rendszer szereplői. Terápiás eljárásrendünk a Sue Johnson által 2012-ben kidolgozott EFT-Tango fázisait követi.
  • A Kornéliusz EQ-Kutató Intézetben tevékenykedő kutatótársaimmal együtt kidolgozott un. autokeirikus terápiás szemléletünk a család élményanyagában az eredményes probléma-megoldást biztosító érzelmi erőforrásokat keresi és hasznosítja. Terápiás szemléletünk érzelmi fókuszú, kooperációs kompetenciákat fejlesztő jellegű. Üléseink során  arra törekszünk, hogy tudatosítsuk, majd lépésről lépésre haladva lebontsuk azokat az érzelmi gátakat, melyek a család eredményes kooperációt  megakadályozzák. Terápiás eljárásunk egyedisége az abban alkalmazott un. ÉRHŐ-teszt, mely a kooperáció érzelmi gátjait és fejleszthető érzelmi erőforrásait térképezi föl.
  • Terápiás üléseink 60 percesek, és átlagosan kéthetes időközönként követik egymást. Online, személyes vagy hibrid (személyes + online) formában zajlanak. A személyes ülések a terapeuta rendelőjében, Budapesten/ Magyarország zajlanak.  A terápiás ülések formájáról  ülésről ülésre állapodik meg a terapeuta és a család. A hibrid terápia során intenzív személyes terápiás megközelítést is alkalmazhatunk, mely heti 2-3 ülést jelent. Az egyszeri ÉRHŐ-tesztelemző ülés 45 perces, és a család által kitöltött tesztek legfontosabb jellemvonásainak megismerésére alkalmas.
  • A terápia célcsoportja a 22-65 éves korosztály. Ettől egyedi esetben  a terapeuta döntése alapján el lehet térni.
  • A terápiás ülések minden pár számára érzékelhető eredmények a következők: Első lépésként a terápiás cél meghatározására kerül sor. Ez a terápiás cél lesz az elkövetkező ülések rendező elve. Második lépésként a család által kitöltött ÉRHŐ-tesztek elemzése alapján felderítjük a  terápiás cél eléréséhez szükséges érzelmi erőforrásokat. Ez az ÉRHŐ-teszt a család személyiségét formáló transzgenerációs hatások feltérképezését is lehetővé teszi. A folyamatos személyiség-fejlődés biztosítása érdekében a család a következő ülésre gyakorlandó házi feladatot kap, melyet ott kiértékelünk.  
  • A terápia a következő területeken kínál segítséget: kommunikációs problémák; érzelmi kiüresedés kezelése; indulatkezelési problémák kezelése; agresszió-kezelés; konfliktuskezelés; generációs feszültségek; egyéni életvezetési válságok; abúzus-áldozatok rehabilitációja; szenvedély-betegségek, függőségek; gyászfeldolgozás; egyéni traumák, tragédiák feldolgozása.
Scroll to Top